Nowy Mercedes-AMG C 43 4MATIC Limuzyna oraz Kombi.
 
plende

amg mercedes, amg c, amg auto, amg black edition, amg 2018, amg c43, mercedes c amg, mercedes c amg 2017

Z czterema rodzajami nadwozia, trzema poziomami mocy oraz dwoma typami napędu Klasa C jest najbardziej wszechstronną i najczęściej wybieraną serią modelową Mercedes-AMG. Szeroko zakrojona modernizacja sprawia, że bazowe odmiany C 43 4MATIC Limuzyna (średnie zużycie paliwa: 9,1 l/100 km; średnie emisje CO2: 209 g/km) oraz Kombi (średnie zużycie paliwa: 9,4 l/100 km; średnie emisje CO2: 214 g/km) dodatkowo zyskały na atrakcyjności. Osłona chłodnicy AMG z podwójną listwą, mocno wyrzeźbiony przedni zderzak oraz nowy tylny zderzak z dwiema okrągłymi końcówkami układu wydechowego zapewniają im jeszcze bardziej wyrazistą prezencję. W kabinie pojawił się w pełni cyfrowy kokpit z niepowtarzalnym interfejsem AMG oraz nowa generacja kierownic AMG. Trzylitrowa jednostka V6 biturbo generuje teraz moc 287 kW (390 KM). W zestawieniu z przekładnią AMG SPEEDSHIFT TCT 9G oraz napędem na cztery koła AMG Performance 4MATIC z preferencją tylnej osi C 43 łączy wysoką dynamikę jazdy i zwinność z komfortem na dalekich trasach.

Jako nasza najpopularniejsza seria modelowa, rodzina Klasy C znacząco przyczyniła się do sukcesu Mercedes-AMG. Jednym z głównych czynników tego sukcesu było wprowadzenie serii modelowej 43, która zachwyca naszych klientów od chwili premiery rynkowej w 2015 r. Wysoki popyt i pozytywne opinie zachęciły nas, by przy okazji liftingu wyostrzyć nie tylko stylizację, ale i osiągi, efektywność oraz dynamizm – zgodnie z autentycznym stylem AMG” – mówi Tobias Moers, szef Mercedes-AMG GmbH.

W tym celu inżynierowie AMG podnieśli moc 3-litrowego silnika V6 o 17 kW (23 KM), do 287 kW (390 KM). Maksymalny moment obrotowy o wartości 520 Nm jest dostępny w przedziale 2500-5000 obr./min. Taki zestaw gwarantuje imponujące osiągi: nowy C 43 4MATIC Limuzyna przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,7 s, a Kombi – w 4,8 s. Prędkość maksymalna obu wersji została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Sportowy i wyrazisty: design zewnętrzny

Nadwozie C 43 4MATIC jest teraz znacznie bardziej ekspresyjne i jeszcze silniej identyfikuje nowy model z marką Mercedes-AMG. Uwagę zwracają: zmieniona osłona chłodnicy AMG przedzielona podwójną listwą z matowosrebrnym wykończeniem oraz mocno wyrzeźbiony przedni zderzak z dodatkowymi prowadnicami powietrza. Umieszczone po bokach kurtyny powietrzne pomagają w optymalnym prowadzeniu strumienia powietrza. Także tył sprawia jeszcze bardziej sportowe wrażenie – to zasługa dwóch okrągłych końcówek wydechu z lśniącym, chromowanym wykończeniem. Tylny zderzak z kurtynami powietrznymi po bokach i znacznie efektowniejszy dyfuzor usprawniają przepływ powietrza z tyłu nadwozia. Listwa spojlera na pokrywie bagażnika jest lakierowana na kolor karoserii.

Opcjonalny pakiet stylistyczny AMG obejmuje jeszcze bardziej sportowe dodatki: bardziej ekspresyjny przedni spojler, szersze listwy progowe, standardowy spojler oraz prowadnice powietrza w tylnym zderzaku w kolorze czarnym, z wykończeniem na wysoki połysk.

Większa efektywność aerodynamiczna: nowe koła AMG aero

Z profilu C 43 4MATIC przyciąga wzrok sportowymi osłonami progowymi oraz nowymi, aerodynamicznie zoptymalizowanymi lekkimi obręczami AMG. Ich specjalnie zaprojektowane ranty i geometria ramion – zoptymalizowane w tunelu aerodynamicznym – poprawiają przepływ powietrza w okolicach kół, a tym samym – efektywność aerodynamiczną samochodu. Projektanci AMG położyli tu nacisk na optymalne połączenie aerodynamiki, masy i chłodzenia hamulców oraz maksymalnych osiągów i zredukowania zużycia paliwa.

Nabywcy C 43 4MATIC mają do wyboru dwa zoptymalizowane aerodynamicznie wzory obręczy: standardowa specyfikacja obejmuje koła AMG z pięcioma podwójnymi ramionami, lakierowane na kolor szary (tremolit), z wykończeniem na wysoki połysk, w rozmiarze 7,5 J x 18 ET z oponami 225/45 R 18 z przodu oraz 8,5 J x 18 ET z oponami 245/40 R 18 z tyłu.

Opcjonalnie dostępne są obręcze o innym wzorze z pięcioma podwójnymi ramionami – w kolorze szarym (tantalit), czarnym (lśniące wykończenie) lub matowoczarnym – w rozmiarze 7,5 J x 19 ET z ogumieniem 225/40 R 19 z przodu oraz 8,5 J x 19 ET i 255/35 R 19 z tyłu.

Polecane