Kolejny w rodzinie: nowe czterodrzwiowe coupé Mercedes-AMG.
 
plende

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé: osiągi w designerskiej formie

Więcej przestrzeni, więcej mocy, więcej... gęsiej skórki – nowy Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé poszerza rodzinę modeli AMG i zapewnia nowy wymiar wrażeń z jazdy. To pierwszy czterodrzwiowy samochód sportowy z Affalterbach, nawiązujący bezpośrednio do sukcesu legendarnego SLS-a oraz modeli AMG GT. Jako kolejny pojazd opracowany niezależnie przez Mercedes-AMG, łączy on unikalny design, wysoki komfort i najwyższej klasy inżynierię z atletycznym nadwoziem czterodrzwiowego fastbacka. Dzięki temu zapewnia więcej przestrzeni i ma więcej potencjalnych zastosowań. Poszerzenie rodziny AMG GT o czterodrzwiowe coupé otwiera segment sportowych aut dla tych, którzy szukają pojazdu na co dzień, ale nie chcą rezygnować z niezrównanych osiągów, jakie oferują Mercedesy-AMG GT.

Najwyższy poziom dynamiki poprzecznej i wzdłużnej oraz zjawiskowa sylwetka o klasycznych proporcjach już na pierwszy rzut oka plasują Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé pośród jego dwudrzwiowych braci. Ekspresyjny design z nisko poprowadzoną maską, dominujący przedni pas i muskularna rzeźba nadwozia podkreślają sportowe geny czterodrzwiowego coupé. Jednocześnie najmłodszy przedstawiciel rodziny AMG ustanawia nowe standardy: jako pierwszy czterodrzwiowy model AMG GT, łączy wysoką funkcjonalność i komfort na co dzień z wszechstronną gamą opcji indywidualizacji oraz najnowszymi rozwiązaniami w konstrukcji sportowych aut.

Nowy AMG GT 4-Door Coupé to mieszanka imponującego dynamizmu rodem z toru wyścigowego, typowego dla naszych dwudrzwiowych aut sportowych, oraz maksymalnej przydatności w codziennym użytkowaniu. W unikalny sposób ucieleśnia naszą filozofię »Driving Performance« i dzięki swojej systemowej konfiguracji przyciągnie do marki Mercedes-AMG nowych klientów” – skomentował Tobias Moers, szef Mercedes-AMG GmbH.

Nowy AMG GT 4-Door Coupé zapewnia niespotykane wrażenia z jazdy. Jego prędkość maksymalna sięga 315 km/h, a mocarne silniki – jak na razie 6-cylindrowy, rzędowy, oraz V8 o mocy od 320 kW (435 KM) do 470 kW (639 KM) – łączą imponujące osiągi z nowoczesnymi standardami efektywności.

Wnętrze pierwszego czterodrzwiowego modelu AMG GT charakteryzuje elegancki minimalizm oraz najnowsze rozwiązania: innowacyjne panele sterowania można obsługiwać i konfigurować zgodnie z własnymi potrzebami. Mieszanka indywidualnego charakteru i inżynierii sportowej maszyny, która jeszcze większy nacisk kładzie na potrzebach wymagających klientów, jest też widoczna w bogactwie pakietów wyposażenia oraz opcji personalizacji. Równocześnie najnowszy model z Affalterbach spełnia obietnice Mercedes-AMG dotyczące wysokiej dynamiki jazdy i ustanawia klasowe wzorce na torze wyścigowym.

Żadnych wątpliwości: członek rodziny AMG GT

Wyraźnie rozpoznawalny jako członek rodziny AMG GT, nowy AMG GT 4-Door Coupé hołduje filozofii zmysłowej przejrzystości. Jego zjawiskowe proporcje i muskularne kształty przybierają emocjonującą formę czterodrzwiowego wariantu AMG GT Coupé. Długa maska z dwoma wybrzuszeniami nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z najmłodszym członkiem rodziny AMG GT. Czterodrzwiowe coupé czerpie z tradycji modeli AMG GT: zmysłowe kształty nadają mu ponadczasową elegancję, podczas gdy zwiewna sylwetka z niską linią okien manifestuje sportowe geny. Podobnie jak w przypadku żaluzji chłodnicy w modelu AMG GT R, zamontowany centralnie z przodu AIRPANEL poprawia efektywność aerodynamiczną samochodu. Smukłe reflektory MULTIBEAM LED, charakterystyczna dla aut AMG osłona chłodnicy, „rekini nos” oraz przedni zderzak w nowym wydaniu Jet Wing (w modelu 6-cylindrowym ¬– wyprofilowany na kształt litery „A”) także nadają najnowszemu modelowi z Affalterbach charakterystyczną prezencję rodziny AMG GT.

W stylizacji nie zabrakło elementów architektury klasycznego coupé – bezramkowych okien i mocno pochylonej przedniej szyby. Mimo dodatkowego rzędu siedzeń wyraziste linie AMG GT zachowały się bez żadnych kompromisów. Szerokie, mocno zaakcentowane tylne nadkola łączą się z atletycznie wyrzeźbionym tylnym pasem. I tu czterodrzwiowe coupé podąża za idiomem designu dwudrzwiowych odmian: znak rozpoznawczy tylnej partii nadwozia stanowią ekstremalnie smukłe diodowe tylne światła, a rozkładany w kilku pozycjach tylny spojler nie tylko podkreśla rodzinne konotacje, ale i pełni istotne funkcje w ramach aktywnej aerodynamiki.

Modele 8-cylindrowe można rozpoznać za sprawą trzech poziomych żaluzji w bocznych wlotach powietrza przedniego zderzaka, skrzydła Jet Wing z elementem ozdobnym w kolorze Silver Shadow, charakterystycznego dyfuzora z tyłu i układu wydechowego z dwiema trapezoidalnymi końcówkami. Odmiana 6-cylindrowa wyróżnia się z kolei jedną „płetwą” w każdym wlocie powietrza, dwiema podwójnymi, okrągłymi końcówkami wydechu i mniej wyrazistym tylnym dyfuzorem.

Nowy AMG GT 4-Door Coupé to najwyższa forma czterodrzwiowego samochodu sportowego i idealny ambasador »Performance Luxury«” – powiedział Gorden Wagener, szef designu Daimler AG. „Swoimi oszałamiającymi proporcjami i purystycznym designem o zmysłowych kształtach ucieleśnia symbiozę emocji i inteligencji. Jest »hot« i »cool« jednocześnie”.

Polecane