LEXUS LC WYBRANY COUPE ROKU W PLEBISCYCIE MAGAZYNU AUTO EXPRESS
 
plende

nowy lexus lc

Zaledwie kilka miesięcy po uhonorowaniu Lexusa tytułem najlepszego producenta samochodów w badaniu zadowolenia klientów Auto Express 2018 Driver Power, flagowe coupe LC zdobyło prestiżową nagrodę Coupe Roku.

Coroczne badanie Driver Power oparte jest na opiniach ponad 80 tysięcy brytyjskich kierowców, oceniających swe samochody w dziewięciu kategoriach według 31 kryteriów.

– „Nasze badanie zadowolenia kierowców Driver Power gwarantuje najbardziej obiektywną i szczerą ocenę samochodów” – mówi redaktor prowadzący Stuart Milne – „Aby zdobyć najwyższy laur, producent nie może sobie pozwolić na najmniejsze potknięcia, a w tym roku konkurencja była bardzo ostra”.

Właściciele Lexusów ocenili wcześniej markę bardzo wysoko, w szczególności za jakość wnętrza, komfort i jakość wykonania. Ale w przypadku tej nagrody istotne znaczenie odegrały bardziej emocjonalne aspekty zgrabnego, przypominającego samochód koncepcyjny LC.

Redaktor naczelny Auto Express Steve Fowler wyjaśnia: – „Gdy w 2012 roku na Detroit Motor Show Lexus zaprezentował koncepcyjny LF-LC, mało kto przypuszczał, że tak niesamowicie wyglądający samochód może trafić do salonów – łącznie z nami. Przecież Lexus nie zdecyduje się na wprowadzenie do produkcji tak odważnego projektu. Rzadko jesteśmy tak szczęśliwi z pomyłki. Lexus LC jest tak samo efektowny, jak jego pierwowzór, a jeździ adekwatnie do wyglądu”.

Odbierając nagrodę, dyrektor Lexus UK Ewan Shepherd powiedział: – „LC pokazuje, że nasza marka jest jedną z najbardziej wizjonerskich, oryginalnych i ekscytujących na rynku. Jest najlepszym dowodem na to, że nie są to tylko słowa, ale że przekuwamy odważne wizje w realny produkt. Jesteśmy zaszczyceni, że nasze flagowe coupe zostało docenione przez Auto Express”.

Lexus LC Najlepszym Coupe w Wielkiej Brytanii.

LEXUS LC PODWÓJNYM FINALISTĄ WORLD CAR OF THE YEAR.

 
Źródło: https://www.lexusnews.eu/pl/modele/modele-aktualne/lexus-lc/informacje-prasowe/616-lexus-lc-wybrany-coupe-roku-w-plebiscycie-magazynu-auto-express

_____________________________________________________________________________________________________________________

nowy lexus, nowy lexus lc, lexus lc coupe, nowy lexus lc coupe, lexuc lc coupe roku

Polecane