LEXUS RX L: LICZY SIĘ KAŻDY MILIMETR
 
plende

lexus rx l wymiar, lexus rx l 2018, lexus rx l length, 7 osobowy lexus rx l, wiekszy lexus rx l

Czasami niewielka zmiana robi wielką różnicę. Właśnie tak jest w przypadku stworzonej przez Lexusa pierwszej siedmiomiejscowej wersji luksusowego SUV-a RX – nowego Lexusa RX L.

Koncentrując się na drobnych, ale kluczowych szczegółach, Lexus stworzył nowy, imponujący model z rodziny RX, który przy większej liczbie miejsc dla pasażerów bez uszczerbku dla komfortu, funkcjonalności i jakości płynących z japońskiej tradycji gościnności – omotenashi.

Wewnątrz nowego RX L znajdziemy dwa dodatkowe fotele, wiele miejsca wokół kolan i głów pasażerów oraz dużo przestrzeni bagażowej. Jednocześnie od zewnątrz samochód jest tylko o 110 mm dłuższy od modelu pięciomiejscowego – to mniej więcej szerokość dłoni.

W istocie dodając owe 11 centymetrów Lexus poszedł dalej, niż większość konkurentów – zamiast upychać dodatkowe fotele w istniejącym modelu, stworzył dla RX nowe nadwozie.

Mimo tej zmiany, nowy model zachował rozpoznawalną na pierwszy rzut oka tożsamość RX o intrygująco eleganckiej, a jednocześnie zawadiackiej stylistyce, która czyni zeń jeden z najciekawszych wizualnie modeli w swojej klasie. Designerzy nie mieli najmniejszych wątpliwości, że trzeba zachować charakterystyczny, przypominający coupe profil RX.

Jeśli jednak przyjrzeć się dokładniej można zauważyć, że oprócz nieco dłuższej tylnej części nadwozia RX L ma także nieco bardziej stromą pokrywę bagażnika. Ta niewielka modyfikacja była w istocie kluczowa dla zapewnienia odpowiedniej przestrzeni nad głowami pasażerów tylnych foteli. Jeszcze bardziej cenne milimetry udało się uzyskać dzięki prostemu zabiegowi w postaci przeniesienia mechanizmu tylnej wycieraczki z górnej krawędzi tylnej szyby w jej dolną część.

Po otwarciu tylnych drzwi można zobaczyć, w jak pomysłowy sposób Lexus zmieścił trzeci rząd siedzeń, a jednocześnie zapewnił możliwość łatwego powiększenia przestrzeni bagażowej. Wystarczy nacisnąć przycisk, by złożyć jedno lub oba tylne siedzenia.

Tylne fotele mają tak samo wysoki standard jak pozostałe i gwarantują komfort podróżowania zarówno dzieciom, jak i dorosłym. RX L pozwala się wybrać ze znajomymi na przykład na wieczorny wypad korzystając tylko z jednego samochodu.

Przestronna i jasna kabina została zaprojektowany w sposób umożliwiający prawdziwie wspólne podróżowanie, gdy każdy z podróżujących może widzieć, co się dzieje, rozmawiać z pozostałymi i wraz z nimi korzystać z rozrywki dostarczanej przez system multimedialny.

Źródło: http://www.lexusnews.eu/pl/modele/modele-aktualne/lexus-rx/informacje-prasowe/576-lexus-rx-l-liczy-sie-kazdy-milimetr

---------------------------------------------------------------------------------------------------

lexus rx l wymiar, lexus rx l 2018, lexus rx l length, 7 osobowy lexus rx l, wiekszy lexus rx l

Polecane