Części M Performance do nowego BMW M2 Competition dostępne jako oryginalne akcesoria BMW.
 
plende

nowe bmw, nowe bmw m2, bmw m2 competition, nowe bmw m2 competition, bmw m2 m performance, bmw m2 competition m performance
Większa dynamika jazdy i spektakularny wygląd dzięki technologii prosto z toru wyścigowego.
Silnik przeniesiony z BMW M4 nadaje BMW M2 Competition całkiem nowy wymiar jakości jazdy (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,0–9,9 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 228–225 g/km)*: Dzięki 6cylindrowemu silnikowi rzędowemu z podwójnym turbodoładowaniem to kompaktowe coupé uzyskuje osiągi godne toru wyścigowego. Jednostka napędowa o imponującej mocy 410 koni mechanicznych rozpędza auto do 100 km/h w zaledwie 4,4 sekundy (4,2 s w wersji ze skrzynią dwusprzęgłową). Teraz można jeszcze bardziej „podrasować” tę fenomenalną zrywność. Gdy BMW M2 Competition pojawi się w salonach, do sprzedaży trafi szeroka gama ekskluzywnych części M Performance dostępnych jako oryginalne akcesoria BMW. Dzięki nim będzie można przekształcić to wyjątkowe auto w bezkompromisową maszynę o sportowym wyglądzie idealnie pasującym do osiągów. Części opracowano na podstawie fachowej wiedzy i doświadczenia BMW M GmbH.

Niższa masa i jeszcze bardziej ekscytująca konfiguracja. 
Aby jeszcze bardziej zwiększyć dynamikę jazdy, inżynierowe BMW opracowali szereg rozwiązań, które obniżają masę M2, jednocześnie zwiększając sportowe właściwości jezdne auta. Jedną z propozycji jest zestaw doposażeniowy zawieszenia M Performance, dostępny w ofercie oryginalnych akcesoriów BMW. Zawieszenie na sprężynach śrubowych można obniżyć nawet o 20 milimetrów, a zaawansowana technologia amortyzacji umożliwia niezależną regulację stopnia ściskania (12 opcji ustawień) i odbicia (16 opcji ustawień). Zawieszenie M Performance gwarantuje większą neutralność prowadzenia oraz znacznie zredukowaną tendencję do toczenia. Znakomite osiągi BMW M2 Competition ujawniają się szczególnie wyraźnie podczas bardzo dynamicznej jazdy.

W ofercie części BMW M Performance dostępne są także lekkie, kute obręcze kół oraz większe hamulce zapewniające błyskawiczne reagowanie układu hamulcowego. Powiększone, wewnętrznie wentylowane, perforowane, kompozytowe tarcze hamulcowe BMW M, zastosowane w sportowym układzie hamulcowym BMW M w czerwonej wersji kolorystycznej, są bardziej wytrzymałe termicznie od seryjnego układu hamulcowego. Aluminiowe, stałe, sześciotłoczkowe zaciski na osi przedniej oraz czterotłoczkowe na osi tylnej generują większą siłę hamowania w skrajnych warunkach jazdy. Dostępne są również pasujące sportowe klocki hamulcowe. Zostały zaprojektowane na bazie niezwykle wytrzymałych klocków hamulcowych wykorzystywanych w sportach motorowych, aby zapewnić doskonałą skuteczność hamowania w warunkach wysokiego obciążenia termicznego. Hamulce w połączeniu z nowymi, 19calowymi, kutymi kołami M Performance Y Spoke 763 M umożliwiły redukcję mas nieresorowanych o 3,2 kg* w porównaniu ze standardowymi kołami 19calowymi. Uzyskano w ten sposób wymierne korzyści pod względem sterowności i dynamiki jazdy. Ażurowy wzór z pięcioma szprychami w kształcie litery Y idealnie komponuje się z czerwonymi zaciskami hamulcowymi. Ekskluzywne, kute koła są dostępne w matowym kolorze Jet Black i Frozen Gold oraz ozdobione są napisem M Performance na kołnierzu obręczy. Oprócz standardowych opon 19-calowych dostępne są także opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2 o wyjątkowo wysokiej przyczepności.

Włókno karbonowe uwydatnia sportowy wygląd samochodu. 
Dzięki dodatkowym, lekkim częściom wykonanym z wysokiej klasy włókna karbonowego można dodatkowo zmniejszyć masę pojazdu. Nowa maska M Performance z lakierowanego włókna karbonowego z częściowo widocznymi włóknami przyciąga wzrok nie tylko materiałem, ale także wybrzuszoną formą, zastosowaną po raz pierwszy w BMW M2 Competition. Maska silnika, której obciążenie na przednią oś zredukowano o około 9 kilogramów, tworzy znakomity efekt wizualny w połączeniu z dachem M Performance (obniżającym masę o około 5 kg) – również wykonanym z lakierowanego włókna karbonowego z częściowo widocznymi włóknami – oraz pokrywą bagażnika z włókna karbonowego (obniżającą masę o około 6 kg; obie opcje dostępne od 11/2018). Od zewnątrz pokrywa bagażnika jest wykonana z lakierowanego karbonu z częściowo widocznymi włóknami, natomiast część wewnętrzna jest wykonana w całości z karbonu o widocznych włóknach. Takie połączenie zapewnia ciekawy efekt przy załadunku i rozładunku bagażnika. Dalsze obniżenie masy osiągnięto, montując w samochodzie karbonowy panel przedni boczny M Performance (lewy i prawy) z wbudowanymi wylotami powietrza, wykonany z karbonu o widocznych włóknach (dostępny od 11/2018).
Za sportowy dźwięk silnika w trasie odpowiada układ wydechowy M Performance. Wykonany ze stali szlachetnej klapowy układ wydechowy o lekkiej konstrukcji obejmuje tytanowy tłumik tylny i karbonowe końcówki rury wydechowej o długości 93 mm, ozdobione logo M. Skala akustyczna rozciąga się od sportowego (tryb Efficient) aż po bezkompromisowy wyścigowy pomruk (tryby Sport i Sport+), uwydatniając wyjątkowy dźwięk 6-cylindrowego silnika z dwiema turbosprężarkami. Opcjonalny układ wydechowy (w sprzedaży od 9/2018) również pozwala zmniejszyć masę pojazdu – o około 32 procent (8 kg) w porównaniu z układem wydechowym z produkcji seryjnej.

Profesjonalna ocena jazdy dzięki analizatorowi jazdy M Performance. 
Kierowcy sportowej maszyny, jaką jest BMW M2 Competition, chcą dokładnie wiedzieć, jaką prędkość osiąga ich auto. Podczas jazdy na torze chcą znać nie tylko prędkość samochodu, ale także dane dotyczące silnika, korzystania z pedału gazu i hamulca oraz przyspieszenia poprzecznego. Dzięki analizatorowi M Performance te oraz inne dane rejestrowane podczas jazdy BMW M2 Competition można wyświetlać, zapisywać oraz wygodnie i profesjonalnie analizować, a nawet udostępniać innym użytkownikom. Analizator jazdy M Performance zaadoptowano bezpośrednio ze sportów motorowych. Aby z niego korzystać, potrzebny jest jedynie moduł diagnostyki pokładowej (OBD) oraz specjalna aplikacja na smartfona. Moduł OBD umieszcza się w porcie znajdującym się w przestrzeni na nogi. Smartfon łączy się z modułem poprzez złącze Bluetooth, tworząc interaktywny system monitorowania przebiegu jazdy. Wszystkie mierzone wielkości są zapisywane bezpośrednio w smartfonie. Wyniki i dane można następnie wyświetlać w specjalnej aplikacji (dostępnej bezpłatnie dla klientów BMW) w formacie graficznym lub wideo. Dla kierowców, którzy chcą nagrywać filmy wideo, w ofercie oryginalnych akcesoriów BMW dostępny jest uchwyt Track Fix M Performance oraz uchwyt systemu Travel & Comfort do montażu kamery sportowej. Można je umocować w gwintowanych tulejach do zaczepów holowniczych z przodu i z tyłu lub we wnętrzu samochodu.

Aerodynamiczne części z włókna karbonowego zaprojektowane specjalnie dla BMW M2 Competition. 
Szeroki asortyment zewnętrznych elementów M Performance wizualnie uwydatnia moc skupioną w BMW M2 Competition i podkreśla aerodynamiczne atrybuty modelu. Większość elementów karbonowych jest wykonywana ręcznie z zachowaniem najwyżej staranności, aby jak najlepiej zaprezentować jakość i sportowe walory wizualne auta. Wszystkie części zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem BMW M2 Competition i uzyskały homologację do użytkowania w tym modelu. W dokumentacji pojazdu nie są wymagane żadne dodatkowe adnotacje. Oferta obejmuje następujące części M Performance z karbonu: splitter przedni, atrapę chłodnicy w kształcie nerki, wykończenia skrzeli (po prawej i lewej stronie), obudowy lusterek zewnętrznych, listwy progowe, przedłużenia progów bocznych, dyfuzor tylny oraz spojler tylny. Z wysokiej jakości włókna karbonowego wykonana jest nawet osłona silnika M Performance pod maską samochodu. Uwagę zwraca kilkuwarstwowa powłoka lakiernicza i polerowana na wysoki połysk powierzchnia. Dostępny jest także, wykonany z włókna karbonowego, spojler tylny M Performance. Idealnym uzupełnieniem elementów karbonowych jest dekoracja M Performance Motorsport w charakterystycznych kolorach M, przeznaczona na tył, przód i boki auta.

Sportowe akcenty stylistyczne na drzwiach i we wnętrzu. 
Kolejna stylistyczna niespodzianka ujawnia się po otwarciu drzwi: diodowe projektory BMW z nową technologią przesuwania wyświetlają motywy graficzne na podłożu obok samochodu, tworząc wrażenie ekskluzywności. Dwie sportowe kierownice doskonale uzupełniają stylistykę wnętrza samochodu. Wzmacniają przy tym rajdowe wrażenie we wnętrzu. Kierownica M Performance Pro jest pokryta wysokogatunkową skórą w górnej i dolnej części, a alcantarą w miejscu chwytu. Dzięki temu jest nie tylko przyjemna w dotyku, ale także wyjątkowo funkcjonalna. Sportowy wyświetlacz umieszczony w górnej części wieńca kierownicy przekazuje kierowcy informacje dostosowane do wybranego trybu jazdy. W trybie Sport wyświetlany jest stoper i miernik przeciążeń dla przyspieszenia wzdłużnego i poprzecznego. W trybie Race na wyświetlaczu pokazuje się zegar mierzący czas z dokładnością do setnych części sekundy. Łatwe przełączanie między trybami zapewniają dwa przyciski umieszczone wygodnie pod kciukami. Wyścigowe wrażenie dopełnia wskaźnik zmiany biegu z kolorowymi diodami po prawej i lewej stronie wyświetlacza.

Efekt dopracowany w najmniejszym szczególe dzięki częściom M Performance. 
W przestrzeni na nogi wzrok przyciągają dynamicznie wystylizowane nakładki na pedały ze stali szlachetnej i dywaniki podłogowe M Performance. Zestaw do stylizacji wnętrza M Performance z włókna karbonowego/alcantary obejmuje wysokiej klasy elementy wykończeniowe do dźwigni/przełącznika zmiany biegów, skrzyni dwusprzęgłowej i dźwigni hamulca ręcznego. Zadbano także o odpowiednią oprawę kluczyka, który można trzymać w eleganckim etui M Performance z alcantary i włókna karbonowego. W ofercie oryginalnych akcesoriów BMW dostępny jest także pokrowiec garażowy M Performance zapewniający stylową ochronę auta.


Źródło: https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0280976PL/cz%C4%99%C5%9Bci-m-performance-do-nowego-bmw-m2-competition-dost%C4%99pne-jako-oryginalne-akcesoria-bmw

BMW M2 z częściami M Performance - dodatkowe zdjęcia
BMW serii 4 Gran Coupé z częściami M Performance - dodatkowe zdjęcia.____________________________________________________________________________________________________________________________________________

nowe bmw, nowe bmw m2, bmw m2 competition, nowe bmw m2 competition, bmw m2 m performance, bmw m2 competition m performance

Polecane