Nowe BMW X5.
 
plende

nowe bmw, nowe bmw x5, bmw x5 2018, nowe bmw x5 2018, najnowsze bmw x5


nowe bmw, nowe bmw x5, bmw x5 2018, nowe bmw x5 2018, najnowsze bmw x5
The all-new BMW X5 - Product Highlights (06/2018).
nowe bmw, nowe bmw x5, bmw x5 2018, nowe bmw x5 2018, najnowsze bmw x5
The all-new BMW X5 - Product Highlights (06/2018).
nowe bmw, nowe bmw x5, bmw x5 2018, nowe bmw x5 2018, najnowsze bmw x5
The all-new BMW X5 - Product Highlights (06/2018).
nowe bmw, nowe bmw x5, bmw x5 2018, nowe bmw x5 2018, najnowsze bmw x5
The all-new BMW X5 - Product Highlights (06/2018).
nowe bmw, nowe bmw x5, bmw x5 2018, nowe bmw x5 2018, najnowsze bmw x5
The all-new BMW X5 - Product Highlights (06/2018).
nowe bmw, nowe bmw x5, bmw x5 2018, nowe bmw x5 2018, najnowsze bmw x5
The all-new BMW X5 - Product Highlights (06/2018).
nowe bmw, nowe bmw x5, bmw x5 2018, nowe bmw x5 2018, najnowsze bmw x5
The all-new BMW X5 - Product Highlights (06/2018).
 
 • Czwarta generacja najwyższego modelu BMW X. Nowe BMW X5 kontynuuje sukces - sprzedanego na całym świecie w liczbie ponad 2,2 mln egzemplarzy - prekursora gatunku SAV (Sports Activity Vehicle). Nowa wersja BMW X5 fascynuje stylistyką, komfortowymi i sportowymi właściwościami jezdnymi oraz innowacyjnymi elementami wyposażenia. Produkcja w zakładach BMW w Spartanburgu (USA). Wejście na rynek w listopadzie 2018 r.
 • Znaczny wzrost w porównaniu z poprzednim modelem: długość pojazdu zwiększona o 36 mm do 4922 mm, szerokość o 66 mm do 2004 mm i wysokość o 19 mm do 1745, rozstaw osi zwiększony o 42 mm do 2975 mm.
 • Karoseria w nowej dla modeli BMW X wyrazistej stylistyce. Mocno wymodelowane powierzchnie, precyzyjne linie. Duża atrapa chłodnicy BMW z jednoczęściową ramką, charakterystyczna dynamiczna linia dachu, trójwymiarowe lampy tylne.
 • Wnętrze o szlachetnym, nowoczesnym charakterze dzięki starannie wyselekcjonowanym materiałom, harmonijnej aranżacji i innowacyjnej koncepcji obsługi.
 • Ukierunkowana personalizacja dzięki BMW xLine i pakietowi sportowemu M oraz ofercie BMW Individual.
 • Opcjonalne światła laserowe BMW z diodowymi reflektorami adaptacyjnymi. Wyraziste źródła światła z podziałem soczewki w kształcie litery X w kolorze niebieskim.
 • Pierwszy model BMW z opcjonalnymi 22-calowymi obręczami kół ze stopów lekkich. Na początku sprzedaży w tym formacie dostępne obręcze kół M Double Spoke oraz obręcze kół BMW Individual.
 • Wejście na rynek nowego BMW X5 z czterema wariantami silników: nowy silnik benzynowy V8 o mocy 340 kW / 462 KM, BMW X5 xDrive50i (niedostępny w Europie), 6-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy o mocy 250 kW / 340 KM w BMW X5 xDrive40i (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 8,8 – 8,5 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 200 – 193 g/km)* i dwa 6-cylindrowe rzędowe silniki wysokoprężne o mocy 294 kW / 400 KM w BMW X5 M50d (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,2 – 6,8 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 190 – 179 g/km)* oraz 195 kW / 265 KM w BMW X5 xDrive30d (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,8 – 6,0 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 179 – 158 g/km)*. Wszystkie jednostki napędowe z najnowocześniejszym układem oczyszczania spalin z filtrem cząstek stałych do silników benzynowych lub katalizatorem SCR spełniające normę emisji spalin Euro 6d-TEMP. 8stopniowa skrzynia Steptronic w standardzie.
 • Inteligentny napęd na cztery koła BMW xDrive z nowym, zoptymalizowanym pod kątem wydajności sterownikiem i większym przeniesieniem mocy na tylne koła w standardzie. Przekładnia główna z blokadą mechanizmu różnicowego zapewnia odczuwalnie lepszą zwinność, trakcję i stabilność jazdy przy przyspieszaniu na wyjściu z zakrętu i w innych dynamicznych sytuacjach.
 • Pierwszy model BMW X z opcjonalnym pakietem Offroad. Pneumatyczne zawieszenie obu osi, atrapa osłony podwozia z przodu i z tyłu oraz specjalne wskazania na zestawie wskaźników i monitorze pokładowym. Wybór czterech trybów jazdy przyciskiem wypływa na ustawienie wysokości zawieszenia, sterowanie układem xDrive, dynamiczną kontrolę stabilności, skrzynię biegów i charakterystykę pedału gazu dla uzyskania optymalnej konfiguracji do jazdy po piasku, kamieniach, szutrze lub śniegu.
 • Dynamiczna kontrola amortyzatorów z elektronicznym sterowaniem w wyposażeniu standardowym. Nowe, dostępne po raz pierwszy w modelu BMW X systemy regulacji zawieszenia: zawieszenie pneumatyczne obu osi pozwalające na zmianę wysokości o maks. 80 mm. Zintegrowany aktywny układ kierowniczy, adaptacyjny układ jezdny M Professional z aktywną stabilizacją przechyłów bocznych.
 • Prezentowana po raz pierwszy koncepcja BMW Live Cockpit Professional w wyposażeniu standardowym. Ulepszony system obsługi iDrive z w pełni cyfrowym zestawem wskaźników i 12,3-calowym monitorem pokładowym. Klarowna grafika i płaska, ukierunkowana na obsługę dotykową struktura menu umożliwiająca szybki dostęp do ustawień i funkcji. Wskazania zależne od sytuacji i konfigurowalne przez użytkownika dostarczają kierowcy odpowiednich informacji we właściwym czasie.
 • Intuicyjna multimodalna obsługa za pośrednictwem ekranu dotykowego, kontrolera, sterowania głosowego i sterowania gestami. Nowa generacja wyświetlacza BMW Head-Up z powierzchnią projekcji powiększoną do 7 × 3,5 cali, zoptymalizowaną grafiką 3Di dodatkowymi wskazaniami.
 • Opcjonalny trzeci rząd siedzeń (przewidywana dostępność od 12/2018) oferuje dwa dodatkowe miejsca, wygodne wsiadanie i wysiadanie dzięki pochylanym elektrycznie do przodu siedzeniom drugiego rzędu.
 • Dwuczęściowa pokrywa bagażnika, bezdotykowe otwieranie i zamykanie obu elementów z opcjonalnym dostępem komfortowym. Automatyczna osłona przestrzeni bagażowej chowana elektrycznie w podłodze (przewidywana dostępność od 12/2018). Pojemność bagażnika można zwiększyć z 645 do 1860 l.
 • Standardowa tapicerka skórzana w nowej wersji Vernasca i opcjonalna tapicerka BMW Individual ze skóry Merino, obie dostępne w czterech kolorach.
 • Nowe opcje zapewniające maksymalny komfort wewnątrz auta: fotele wielofunkcyjne z funkcją masażu, 4-strefowa klimatyzacja automatyczna, podgrzewane podłokietniki, uchwyty na napoje z funkcją podgrzewania i chłodzenia w konsoli środkowej, szklany dach panoramiczny Sky Lounge z większą o 23 procent powierzchnią szklaną, pakiet Ambient Air do rozpylania zapachu, Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System (przewidywana dostępność od 12/2018), system rozrywki z tyłu Professional z 10,2-calowym wyświetlaczem dotykowym (przewidywana dostępność od 12/2018).
 • Nowe, prezentowane po raz pierwszy aplikacje szklane na nowym wybieraku biegów, kontrolerze, przycisku start/stop na konsoli środkowej i pokrętle audio w wyposażeniu dodatkowym.
 • System telefoniczny z ładowaniem bezprzewodowym umożliwia ładowanie przystosowanych telefonów komórkowych. Kluczyk BMW z wyświetlaczem ze wskazaniem informacji o stanie pojazdu i sterowaniem funkcjami pojazdu.
 • Nowa wersja opcjonalnego oświetlenia ambientowego łącznie z Welcome Light Carpet przed drzwiami i Dynamic Interior Light z pulsującym podświetleniem deski rozdzielczej przy połączeniu przychodzącym oraz konturem uchwytu drzwi otwartych przy włączonym silniku.
 • Innowacyjna oferta systemów wspomagających kierowcę – wyraźny postęp w zakresie automatyzacji jazdy: system asystujący kierowcy Professional z ulepszonym aktywnym regulatorem prędkości i funkcją Stop & Go, asystentem kierowania i pasa ruchu, ostrzeganiem przy zmianie pas ruchu i przed zjechaniem z pasa ruchu, ochroną przed kolizją boczną, asystentem omijania, ostrzeganiem przed ruchem poprzecznym, ostrzeganie przed pierwszeństwem przejazdu i przed jazdą pod prąd.
 • Dostępny po raz pierwszy asystent zatrzymania awaryjnego, który w razie potrzeby samoczynnie wyhamowuje pojazd i kieruje go na pobocze.
 • Asystent parkowania ze zautomatyzowanym prowadzeniem w kierunku wzdłużnym i poprzecznym. Nowy asystent cofania kieruje pojazdem przy wycofywaniu auta na kursie wykonanego uprzednio manewru jazdy do przodu na dystansie do 50 m. Asystent parkowania dodatkowo z Surround View, Top View, Panorama View i Remote 3D View.
 • Pełna oferta funkcji BMW ConnectedDrive. Kompleksowe skomunikowanie samochodu z cyfrowym środowiskiem klienta za pośrednictwem osobistego asystenta mobilności BMW Connected. BMW Digital Key umożliwia dostęp do pojazdu i uruchamianie silnika za pośrednictwem smartfona. Ostrzeganie przed zagrożeniami dzięki skomunikowaniu z innymi samochodami BMW. Aktualizacja oprogramowania „over the air”.
 

* Wartości dotyczące osiągów, zużycia paliwa i emisji spalin to wartości tymczasowe.

Wartości zużycia paliwa, emisji CO2i zużycia energii ustalane są zgodnie z obowiązującą procedurą pomiarową VO (UE) 2007/715 w jej aktualnie obowiązującym brzmieniu. Podane wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem podstawowym oferowanym w Niemczech, a zakresy uwzględniają różnice wynikające z wybranego rozmiaru kół, opon oraz wyposażenia dodatkowego i mogą się zmienić w trakcie konfiguracji.

Wartości dla pojazdów oznaczonych (*) zostały już ustalone zgodnie z nowymi przepisami WLTC i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie. W tych pojazdach podatki i inne opłaty samochodowe uwzględniające (również) emisję CO2 mogą być obliczane na podstawie innych wartości niż podane.

Podane wartości emisji CO2 wynikają z dyrektywy 1999/94/WE oraz Pkw-EnVKV w ich aktualnym brzmieniu i uwzględniają w klasyfikacji wartości zużycia i emisji CO2 NEDC.

Więcej informacji na temat oficjalnego zużycia paliwa i energii oraz oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych uzyskać można we wszystkich salonach sprzedaży BMW.


Źródło: https://www.press.bmwgroup.com/poland/article/detail/T0282308PL/nowe-bmw-x5

_____________________________________________________________

nowe bmw, nowe bmw x5, bmw x5 2018, nowe bmw x5 2018, najnowsze bmw x5

Polecane