Podwójny triumf Alfy Romeo w Wielkiej Brytanii.
 
plende

nowa alfa romeo, alfa romeo, alfa romeo giulia, alfa romeo stelvio, alfa romeo 159, alfaromeo giulietta

Deszcz nagród i wyróżnień dla Alfa Romeo nie kończy się. Giulia Quadrifoglio zdobyła tytuł "Best Sports and Performance Car" w edycji 2018 konkursu "Car of the Year" brytyjskiego czasopisma What Car?, natomiast Stelvio triumfowała w konkursie  CCT100 Awards ogłoszonym przez portal Company Car Today, w kategorii "Premium SUV".

Sportowa limuzyna została oceniona przez zespół ekspertów czasopisma branżowego What Car?, pokonując silną konkurencję. Tytuł "Best Sports and Performance Car" jest ostatnim z długiej serii zdobytych nagród : Giulia, w istocie, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zdobyła siedem wyróżnień branżowych w samej tylko Wielkiej Brytanii.

Wyposażona w benzynowy silnik 2.9 V6 Biturbo o mocy 375 kW (510 KM) wersja może poszczycić się  świetnym stosunkiem masy do mocy, jednym z najlepszych w swojej kategorii - 2,99 kg/KM - dzięki szerokiemu zastosowaniu ultralekkich materiałów. I tak na przykład, z włókna węglowego wykonano przednią maskę, dach, przedni wysuwany Aero-Splitter przy prędkości powyżej 100km/h oraz tylny spojler oraz elementy nadwozia, zaś z aluminium drzwi i nadkola. Masę wersji Quadrifoglio można dodatkowo zmniejszyć poprzez zastosowanie elementów dostępnych na zamówienie: węglowo-ceramicznych tarcz hamulcowych oraz ultralekkich foteli Sparco wykonanych z włókna węglowego. W edycji 2018 konkursu "What Car? Car of the Year" brytyjskiego czasopisma What Car?, Alfa Romeo Giulia otrzymała nominację w kategorii  "Executive Saloon", natomiast  Stelvio  otrzymała nominację w kategorii  "Large SUV".

Pierwszy SUV marki został nagrodzony tytułem  "Premium SUV"  w inauguracyjnej edycji konkursu CCT100 Awards ogłoszonego przez portal Company Car Today. W konkursie CCT100 biorą udział  najlepsze modele tworzące floty firmowe i są one oceniane przez jury składające się z ekspertów. Jury w swojej ocenie wzięło pod uwagę szereg kryteriów, między innymi emisję, wolumen sprzedaży jeśli chodzi o floty, wartość rezydualną, stopień zainteresowania kierowców, wartość, praktyczność i atrakcyjność.

Stelvio zdobyła pierwsze miejsce dzięki niskiemu poziomowi emisji oraz bogatemu wyposażeniu w zakresie systemów bezpieczeństwa, a także dzięki swojemu eleganckiemu i sportowemu stylowi oraz doskonałym charakterystykom prowadzenia. To nie jedyne względy, które czynią Stelvio modelem wyjątkowym i szczególnie docenianym:   pierwszy SUV Alfa Romeo jest wyrazem maksymalnych emocji i osiągów, cech od zawsze wpisanych  w  "DNA Alfa" które, po raz pierwszy w ponad stuletniej historii marki,  odnajdujemy w samochodzie tupu sport utility.  Ponadto, porywający swoim designem, osiągami i technologią, Stelvio Quadrifoglio jest najszybszym SUV-em, co udowodnił na legendarnym torze Nürburgring, gdzie ustanowił nowy rekord w kategorii nadwozia SUV i może poszczycić się prestiżowymi pięcioma gwiazdkami Euro NCAP.
 
Źródło : http://www.alfaromeopress.pl/press/article/podwojny-triumf-alfy-romeo-w-wielkiej-brytanii

_____________________________________________________________________________


nowa alfa romeo, alfa romeo, alfa romeo giulia, alfa romeo stelvio, alfa romeo 159, alfaromeo giulietta

Polecane